Drámajátékos foglalkozás (drámapedagógia)
Ki bűnös? Mit látunk bűnnek? Hogy viszonyulunk a bűnhöz? És a bűnöshöz? A drámafoglalkozás során nem fogunk egyértelmű válaszokat kapni - de együtt átéljük, hogy a válaszoknál sokkal fontosabb a kérdések megfogalmazása mielőtt ítélünk.
„Becsületszavamra”, „megbélyegezve” Erős kifejezések ezek, amelyeket napjainkban is csak kiemelt esetben használunk és amelyek elterjedését - részben - a büntetés végrehajtásnak köszönhetjük. Jól mutatja ez, hogy a bűn és bűnhődés témaköre, vagy akár a börtönök világa mennyire a hétköznapjaink részei, még ha nem is veszünk tudomást róluk. Hiszen büntetés nélküli társadalom voltaképpen nem létezik. Időről-időre felmerülnek azonban kérdések, amelyekre tán nem is létezik egzakt válasz, hiszen a világ folyton-folyvást változik. De mik is ezek a kérdések pontosan és milyen válaszok születtek már rájuk? Vagy milyen válaszokat adnátok rá ti magatok?
A kérdések, mint „Ki a bűnös?”, „Mit látunk bűnnek?”, „Hogyan viszonyulunk a bűnhöz és a bűnöshöz?”, rendkívül mély és komplex témák, amelyek jól feldolgozhatók drámapedagógiai eszközökkel. Ezek a kérdések lehetőséget adnak a diákoknak arra, hogy reflektáljanak a társadalmi normákra, morális dilemmákra és az egyéni felelősség kérdésére.
A foglalkozás lehetőséget ad arra, hogy a diákok saját szemszögükből, saját tapasztalataikon keresztül értsék meg a bűn és büntetés kérdéskörének mélyebb aspektusait, mélyebb megértést nyújtson a bűn és bűnösség kérdéseiről, és segítsen a diákoknak elgondolkodni azon, hogy mennyire összetett és sokrétű a bűnnel kapcsolatos társadalmi érzékelés.
Amit fejleszt a drámajátékos foglalkozás:
Érzelmi és empátiás fejlődés: A diákok különböző nézőpontokból közelíthetik meg a bűn és a bűnös kérdését, ezáltal fejlesztve empatikus készségeiket.
Kritikai gondolkodás: A drámapedagógiai módszerek révén a résztvevők elgondolkodhatnak a bűn társadalmi, morális és jogi aspektusairól, és arról, hogyan alakul a bűn megítélése különböző kontextusokban, korszakokban, kultúrákban.
Társadalmi reflexió: A bűnnel és bűnössel kapcsolatos attitűdök mélyebb megértését elősegítve
Időtartam: 90 perc
Jegyinfó
Felnőtt belépőjegy - 15 fő felett - 2 500 Ft / fő
Diák és nyugdíjas belépőjegy - 15 fő felett - 1 500 Ft / fő
Drámapedagógiai foglalkozás
- 15-29 fős csoport / csoport - 8 000 Ft
- 30 fős csoporttól / csoport - 16 000 Ft
Látogatási szándékát a tervezett látogatás előtt min. 48 órával jelezze e-mailen az [email protected] címen.